Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
OSP Mokra Lewa
 
Menu główne
Polecamy
Ochotnicza Straż Pożarna Mokra Lewa

 

Wyposażenie:

Ubranie Specjalne ochronne WUS - 4

Kominiarki niepalne -Kewa-eco

Rękawice ochronne
Galaskór,
Kewa-eco

Hełm MSA Gallet F1 SF -  MSA GALLET opracowało nowy F1 SF – nowy hełm specjalnie dla Straży Pożarnej na całym świecie. F1 SF posiada zintegrowane uchwyty na lampy po obu stronach. KITFIX adapteru maski można regulować w kilku punktach dla większej wygody podczas noszenia maski.
Przy każdym hełmie znajduje się latarka PARAT PX1.

Hełm strażacki PH-5 -Przeznaczony do ochrony głowy przed urazami w   czasie ćwiczeń i akcji strażackich konstrukcja zapewnia wysoką ergonomię noszenia i użytkowania, konfekcja uszyta jest z miękkiej skóry.

 

 

 

Ubranie ochronne - kombinezon zabezpieczający przed ukąszeniami owadów. Wielowartwowa konstrukcja ubrania zabezpiecza przed ukąszeniami pszczół, os i szerszeni.

 

 

 

 

 

 

Turbowentylator MT 224

Turbowentylatory – z wirnikami typu turbinowego są najnowszym osiągnięciem w konstrukcji wentylatorów oddymiających. Są one najczęściej używane przez jednostki straży pożarnej i służby ratownicze. W tym typie wentylatorów moc strugi powietrza jest uzyskiwana przez wysoką prędkość obrotową wirnika.

Pow-air Honda – 4 KM
Wydajność 31300 m3/h
Wymiary: L57 x H58 x W43
Waga 29,6 kg.
Wzmocniona turbina

 

 

Agregat prądotwórczy BOSH

Agregat prądotwórczy KRATWELLE SDG 9800S

Agregat prądotwórczy GEKO 2801 E-A/MHBA


Zakres stosowania: średnie elektronarzędzia, wiertarki udarowe, szlifierki kątowe, kosiarki, oświetlenie, itp. Spójna budowa, czas pracy na zbiorniku do 15 godzin. Wyłącznik niedoboru oleju.

GEKO:
silnik
- Mitsubishi GT 600
liczba cylindrów - 1
ilość obrotów obr/min 3000
rodzaj paliwa - benzyna Pb 95
objętość miski olejowej l 0,6
moc silnika kW 3,3
chłodzenie silnik/generator powietrze/powietrze

 

 

 

Pilarka łańcuchowa STIHL

Pilarka łańcuchowa - urządzenie służące głównie do pozyskiwania drewna na skalę przemysłową jak i indywidualną. W straży ich głównym przeznaczeniem jest usuwanie połamanych gałęzi, powalonych drzew.

waga: 6 kg
pojemność:
56 cm³
moc silnika:
3 kW (4 PS)
długość miecza:
40 mm

Pilarka łańcuchowa NAC

Pilarka łańcuchowa - urządzenie służące głównie do pozyskiwania drewna na skalę przemysłową jak i indywidualną. W straży ich głównym przeznaczeniem jest usuwanie połamanych gałęzi, powalonych drzew.

 

Pojemność silnika: 45,1 cc
Maksymalna moc silnika: 2,45 KM
Typ silnika: dwusuwowy
Gaźnik: Walbro
Prowadnica: NAC
Długość prowadnicy: 45,5
Łańcuch: Carlton

 

Piła do cięcia betonu i stali PARTNER K1200  MARK II

Jest to najsilniejsza piła firmy Partner. Jest ona bardzo dobrze sprawdzona i cieszy się wśród pił tej samej klasy największym popytem. Piła K1200 MARK II jest najlepiej przystosowana do ciężkich prac wymagających narzędzi o dużej mocy.

 

Silnik: 100 cm3
Średnica tarczy tnącej: 350 mm
Głębokość cięcia: 125 mm
Ciężar piły (bez tarczy tnącej i paliwa): 13,3 kg
 

Motopompa pływająca Niagara 1

Pompy te pozwalają na między innymi odprowadzenie wody z zalanych terenów. Wystarczy położyć pompę na powierzchni wody i uruchomić. Najczęściej jest stosowana przez jednostki Straży Pożarnej i różnego rodzaju służby ratownicze. We wszystkich motopompach pompowana woda chłodzi jednocześnie uszczelkę pod wirnikiem.                    

Moc silnik wg normy SAE J1394: 4,3 KM                                             Maksymalna wydajność: 1200 dm³/min                                              Obroty: 3600 min                                                                                     Paliwo: Etylina bezołowiowa

 

Zestawy ratownictwa medycznego

Zestawy ratownictwa medycznego są coraz częściej używane przez strażaków-ratowników. Związane jest to ze zwiększeniem się interwencji o charakterze medycznym.  Na swoim wyposażeniu posiadamy jeden pełny zestaw ratownictwa medycznego w, którego skład wchodzą:
- Torba PSP R1 szt. 2
- Deska ortopedyczna
- Szyny Kramera

Oraz zestaw w posaci:
- Plecak PSP R1
- Szyny Kramera
 

 

 

 

 


 

 

                            

Zestaw do usuwania substancji ropopochodnych


Podczas kolizji, wypadków oraz innych zagrożeń związanych z pojazdami mechanicznymi, dochodzi do wydostania się na zewnątrz substancji ropopochodnych. W tym celu jednostki straży pożarnej wyposażone są w odpowiednie neutralizatory.

W skład naszego zestawu wchodzą:
- Opryskiwacz chemiczny Marolex
- Ekologiczny odtłuszczacz Sintan
- Sorbent Multisorb (duże granulki)
- Sorbent Comapkt (drobne granulki)
- Kobra lekka (rękaw olejowy)
- Ściereczki olejowe

 

                                  Zestaw do zabezpieczenia miejsca zdarzenia

Aby móc bezpiecznie prowadzić działania, strażacy muszą odpowiednio zabezpieczyć i oznakować miejsce zdarzenia aby nie doszło do kolejnych wypadków.
Do tego celu służą:

- Znak ostrzegawczy
- Pachołki ostrzegawcze
- Lampy ostrzegawcze
- Taśma ostrzegawcza

 

                                                                      Hydronetki plecakowe

 

Hydronetka to podręczny, przenośny sprzęt gaśniczy przystosowany do podawania strumienia wody poprzez pompowanie ręczną pompką dwustronnego działania (wbudowaną w hydronetkę). Hydronetka plecakowa dodatkowo jest wyposażona w szelki do noszenia jej na plecach. Bardzo pomocne i przydatne urządzenie w zwalczaniu małych pożarów lub pożarów w ciężkim terenie.

 

                                                                              Megafony

Urządzenie to wydawania komunikatów głosowych na dalekie odległości. W naszej jednostce posiadamy dwa tego typu urządzenia, bardzo często stosowane przez grupę ratownictwa wodno-nurkowego w celu ostrzegania ludności o zagrożenia oraz o działaniach grupy na terenie danego akwenu.

 

                                    System selektywnego wywoływania DSP-52BS


Urządzenie służące do alarmowania jednostek ochrony przeciwpożarowej. Bardzo przydatne urządzenie. Za jego pośrednictwem dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania może bardzo łatwo uruchomić syrenę alarmową w danej jednostce, musi tylko np.: wpisać numer danej stacji. Dodatkowo zamontowany został terminal GSM, służący do wysyłania SMS-ów do wyznaczonych druhów o zaistniałym alarmie.

 

 

 

 

 

 

Radiostacje nasobne Motorola GP360

255-kanałowy GP360 łączy w sobie wysoko zaawansowane technicznie funkcje z niezwykłą prostotą obsługi oraz niewygórowaną ceną. Wyposażony w wyświetlacz, uproszczoną klawiaturę, oraz bardzo czytelne menu zyskał miano najbardziej uniwersalnego radiotelefonu firmy Motorola.

 

 

 

 

 

Radiostacje Motorola GM360

Ze względu na swą niespotykaną uniwersalność, radiotelefon GM360 jest niezbędnym wyposażeniem w rozwijających się firmach. Jego głównym atutem jest możliwość dostosowania do aktualnych potrzeb.

 

 

 
Dane Kontaktowe

Ochotnicza Straż Pożarna
Mokra Lewa
Mokra Lewa 75b
96-100 Skierniewice
e-mail:
osp.mokralewa@wp.pl
grota6@wp.pl
GG: 28994631

Nasi darczyńcy:
 

 


 

PROTECH MICRO – Oświetlenie ostrzegawcze
   
 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©

Copyright by Perik